Грибний сезон в Карпатах 2019

Грибний сезон в Карпатах 2019

З приходом пізньої осені та літа приходить сезон “тихого полювання”, ну а для нас просто - грибний сезон. Можна сказати одразу, що заняття це не для всіх, адже щоб у вас був хороший “улов” зусиль вам піде дуже багато. По перше, ходьба по лісі - дуже не просте заняття. Це вам не прогулянка по місті чи по парку, у лісі набагато важче. Постійні схили та підйоми, яри, переправи - зарядка не для слабодухих людей. Тим більше, коли у вас на плечах та у руках декілька десятків кілограм грибочків - така прогулянка буде дуже важкою. Тим не менше, бажаючих позбирати грибів з кожним роком все більше, тож саме зараз ми спробуємо вам допомогти - розкажемо, де, як, коли та які гриби варто збирати.

На Україні вже так повелось, якщо на гриби - то у Карпати! В цьому є звісно певний сенс, адже де як не тут, в величезних просторих лісах починати ваше полювання? Тим більше, у цій величезній гірській екосистемі можна збирати до 500 видів їстівних грибів - погодитесь, куди більше, ніж ви собі могли б уявити. Саме зараз ми ознайомимо вас з азами збору грибів.

Де ростуть гриби?

Якщо говорити про найпопулярніший та найвідоміший гриб у Карпатах - білий гриб, то в основному зустріти його можна в розріджених лісах, змішаних, та в лишайникових. Білий гриб любить багато простору та світла, а знайти його можна в найнесподіваніших місцях. Місцеві жителі знають грибниці - тобто місця, в яких найбільше та найчастіше ростуть білі гриби - але вони ніколи не розкажуть про розташування такої грибниці. Білий гриб любить сухий грунт та найчастіше з'являється біля берез та осини. Розпізнати його не важко - у гриба гладенька випукла шляпка червоно-коричневого кольору та бочкоподібна світла ніжка. Білий гриб завжди приємно пахне, тож якщо ви чуєте від гриба неприємний запах - тоді такий гриб брати не можна. він не їстівний.

Також у Карпатах є масу інших смачних грибів. В березових лісах можна знайти підберезник та підосиновик, в хвойних - маслята, лисички та червоноголовці, сироїжки ж можна знайти всюди. В зборі грибів головне - збирати тільки ті гриби, в яких ви впевнені на всі 100%, адже отруїтись дуже легко. 

Якщо ви в роздумах, їхати по гриби чи ні - однозначно їдьте. Не вмієте самі - в карпатах безліч місцевих мешканців, які за невелику плату проведуть вас у ліс та покажуть які гриби та де збирати, і що не маловажно зможуть вивести вас з лісу в місце де ви зайшли, адже заблудитись в Карпатських лісах дуже легко. Не відмовте собі в задоволенні випробувати свої сили в грибництві, спокій лісу та велич Карпат неодмінно заставлять вас повертатись ще і ще, а місцеві мешканці розкажуть як найсмачніше приготувати ваш “Улов”. Хорошого та ефективного вам полювання!