Івана Купала 2020

Івана Купала 2020
Задати питання
Хочете дізнатися більше? Запитайте нас!

З давніх-давен в віруваннях слов'янських народів літо вважалося часом дозрівання врожаїв, часом, коли щедрий бог сонця Ярило дарує свої сили землі і забезпечує достатком і їжею сім'ї на довгі холодні місяці вперед. І безсумнівно кульмінацією сезону було свято літнього сонцестояння, який предки називали Купали. Ще в дохристиянські часи, язичники встановили стійкі традиції святкування цієї події, більшість з яких дійшли до нас в майже первозданному вигляді. І, поряд з адаптованим під Святе Письмо Великоднем, це свято збереглося, і було прийняте церквою вже і в епоху після хрещення Русі.

Традиції та обряди на Івана Купала

Літнє свято Іванова дня має дуже давні традиції і тісно пов'язане зі стихіями води, трави і вогню. Саме в цей день всі вони мають сильні магічні властивості і активізують природні початки. Для наших предків це був спосіб очиститися від накопичених гріхів, хвороб і, звичайно ж, повеселитися.

З давніх-давен в Іванів день прийнято купатися у водоймах, поки нечисть розгулює по землі, збирати трави, водити хороводи і стрибати через вогнище. Незаміжнім дівчатам належить гадати на вінках. В наші часи на масових гуляннях, присвячених до дня Івана Купала, обов'язковим атрибутом вважається пошук квітки папороті опівночі. Ви напевно чули про найбільш загадкову і навіть казкову традицію, впритул звязаною зі святом Івана Купала. Мова йде про феєричне цвітіння папороті опівночі, за красою своєю незрівняне ні з чим баченим досі. Наші предки вірили: з квіткою папороті можна знайти скарб, навіть той, який знаходиться глибоко під землею.Тому, хто знайде і побачить це диво обіцяли вічне щастя і фантастичне багатство, і тому, за що пішли століття і понині, багато шукачів пригод чекають цілий рік, щоб випробувати свою удачу, і все ж відшукати цвіт папороті опівночі на Івана Купала …

Стрибки через багаття

Найголовніша традиція купальської ночі - стрибати через вогнище. Цей обряд символізує духовне очищення. Також прийнято водити хороводи навколо багаття. Існувало повір'я: якщо в вогні такого багаття спалити сорочку хворого, то він неодмінно видужає. У цей день молодь і діти веселяться, співають пісні і водять хороводи. Саме на Івана Купала припадає найкоротша в році, і люди вірять давньому доданню: в цю містичну ніч не можна лягати спати. Згідно з народними повір'ями, саме в ніч з 6 на 7 липня прокидалася всяка нечиста сила і розгулювала по місцевих околицях.

Звичаї з травами

Сушені трави. Велика кількість звичаїв і вірувань в цей день тісно переплетені з травами. Квіти, зібрані на Івана Купала, вважалися цілющими, тому їх сушили і берегли круглий рік. За допомогою цих трав лікували хворих, а також боролися з нечистими. Маючи в будинку "купальські" трави, можна було відвадити від свого житла всяке зло.

Звичаї з водою

Головний звичай свята - купання у воді. В Іванів день вода вважалася цілющою і володіла магічною силою, здатною поліпшити здоров'я і зцілити від давніх недуг. Саме в цей час вода входила в священний союз з вогнем і набувала величезну природну силу. Звідси і традиція розпалювати багаття поблизу водойм.

Вінки на Купала

Традиційно головною особливістю святкування Івана Купала вважалися вінки, сплетені незаміжніми дівчатами. Їх носили на голові, а ближче до півночі пускали по воді. Цей обряд символізував надію дівчата без пари на швидку зустріч з судженим. Пускали вінок і дивилися, в який бік він попливе - в залежності від цього судили, звідки чекати коханого. Якщо вінок швидко відпливав від берега - дівчині судилося прожити довге, щасливе життя або хороше заміжжя; якщо вінок опинявся далі інших - дівчина буде щасливішим інших; якщо вінок нікуди не пливе - значить, в цьому році дівчині же не бути замужем, якщо тоне - це обіцяє розлуку. Як святкувати Івана Купала з вінками біля річки - це класика. Ще запалювали свічку і поміщали її в центр вінка. Якщо свічка довго горіла, це символізувало удачу в справах на цілий рік. Не забувайте: в кожної незаміжньої дівчини на святкуванні Івана Купала обов'язково повинен бути вінок, сплетений нею власноруч. Це символ, який принесе їй удачу і справжню любов, а також захистить від поганих людей. Вінки, найчастіше, плетуть з ромашок, кульбаб, волошок і конюшини.

Прикраси та одяг

Як правило, звичай на Івана Купала припускав дівчатам прикрашати себе різними намистом, намистами, квітами і вінками. Взагалі, квіти і трави - найголовніші прикраси. Також у цей день вбрання повинне бути білого кольору, що символізує чистоту і невинність. Прекрасно, якщо у вас є національне вбрання - біла вишита сорочка або одіж в народному стилі. Підійдуть і звичайні білі блузи з шифону або шовку. Якщо на блузі немає вишивки, не біда: прикрасьте свій наряд червоними бусами, браслетами та квітами.

Святкуйте з нами

Щорічно курорт "Осоння" влаштовує для вас, наші любі гості, грандіозні святкування з усіма традиціями та гулянками. У вас буде можливість відчути всю атмосферу святкування цього свята з віночками, стрибками через вогонь та насолодитись звичаями предків. Переглядайте фото цьогорічного святкування, але не впадайте у відчай через відсутність Вас з нами, адже на наступний рік ми теж будемо святкувати! З нетерпінням очікуємо всіх охочих, адже кожен з Вас для нас важливий і особливий! З любов’ю від Осоння!

Замовити послугу
Оформіть заявку на сайті, ми зв'яжемося з вами найближчим часом і відповімо на всі питання, що цікавлять.