Кінні прогулянки і іпотерапія

Кінні прогулянки і іпотерапія

Коні з давніх давен вважалися не тільки друзями, але і помічниками, докторами. В Україні іпотерапією стали займатися не так давно - всього років двадцять тому, але такий незвичайний спосіб лікування відомий з давніх давен.

Як використовують кінний спорт в лікуванні?

На даний момент фахівці стверджують, що спілкування з кіньми корисно дітям і дорослим з гіпертонічними хворобами 1 - 2 стадії, аутизмом, афазією, гідроцефалією, захворюваннями крові, поліомієлітом, розсіяним склерозом і з іншими захворюваннями. Протипоказань для катання на конях як таких немає, хіба що серйозні серцево-судинні захворювання, сколіоз 3-4 ступеня, а також вивихи, підвивихи, нестабільність кульшових суглобів.

Іпотерапію розглядають в двох напрямках - фізичної та психологічної реабілітації. У фізичної тренера використовують спеціально розроблені комплекси вправ для тренування окремих м'язів, а в психологічній коректують психо-емоційну сферу людини.

Що стосується фізичної реабілітації, іпотерапія добре розвиває фізичну активність у дітей, сприяє відновлювати порушені функції, відновлює навички і допомагає створювати нові. Верхову їзду в принципі можна назвати різновидом лікувальної фізкультури, де в якості спортивного інвентарю виступає жива істота - кінь!

Також верхова їзда прекрасна тим, що при самій їзді включаються одночасно практично всі види м'язів, а виникає це тому, що вершник повинен утримувати рівновагу щоб не впасти.

Іпотерапію зараз активно використовують для психологічної реабілітації дітей та дорослих. Вважають, що діти, які в школі поводяться трохи агресивніше інших - так звані "важкі діти" - просто відчувають себе невдахами, вони в більшості випадків готові до програшу. Такі діти відчувають смуток і часто у них бувають напади поганого настрою.

Таке поводження в більшості випадків пояснюють спробами дитини привернути до себе увагу, довести іншим свою значущість або ж таким чином діти мстять за свої невдачі. Працюючи в стайнях, біля коней, утримуючи спорядження в порядку і участь у праці дають можливість таким дітям працювати в команді і отримати задоволення від виконаної роботи і досягнуті цілі.

Для дітей з недостатнім психологічним розвитком іпотерапія є хорошим шансом знайти віру в себе. Навіть якщо діти трохи незграбні і розуміння складних інструкцій у них порушено, їздити верхи для них можна і потрібно.

Діти, хворі аутизмом, живуть у своєму власному світі, відгороджуються від всіх інших і не вміють або не хочуть спілкуватися з навколишнім світом. Верхова їзда - відмінний спосіб активної діяльності і багаторазового повторення рухів, які допомагають таким дітям позбавлятися від страхів, знайти заняття для розвитку здібностей і формації інтелекту.

Іпотерапія як профілактика вад зору та слуху

Іпотерапія також дуже корисна для людей з вадами зору та слуху. Способи навчання для таких дітей дуже різні: для глухих дітей ефективним є використання методики наслідування, для сліпих - чіткі інструкції і багаторазове повторення. Сліпим дітям дуже необхідно, щоб інструктор розповідав і описував те, що він бачить навколо. Дітям з вадами слуху та зору важко дається самостійна діяльність, вони відчувають себе неуспішними. Верхова їзда дає їм ті переживання, яких вони часто позбавлені: емоційну піднесеність, радісне хвилювання при досягненні мети.

В давнину вважали, що вміти їздити верхи на коні - це важливий навик, який повинен бути притаманний усім без винятку і постійно вдосконалювали свої вміння. З роками ця думка трохи модернізувалася, проте любов до благородних і гордих тварин - коней залишилася, а верхова їзда стала елітним заняттям. Швидкий галоп коней, стукіт їх копит і адреналін від кінного скаку принесуть щасливі миті любителям верхової їзди в лісі на природі і подарують хорошу нагоду стати чудовим наїзником і практикуватися в їзді.

Курорт "Осоння" пропонує вам замовити послугу верхової їзди та отримати насолоду і відчуття свободи від вражень