Рафтинг в Карпатах

Рафтинг- високо адреналіновий навігаційний спорт по річці на надувному плоті, який передбачає декілька рівнів складності залежно від того, наскільки річка є неспокійною. Ці рівні складності досягаються згідно з наявністю порогів, які розвиваються внаслідок раптового занурення на висоті річки, а також через гірські породи - малі або великі - які можуть ховатися у водах. Рафтинг - це складний, але надзвичайно цікавий захід - просто пам'ятайте, що потрібно дотримуватися рекомендацій щодо безпеки інструктора! Біла вода (пороги) викликає страх, але виконується правильно - під професійним керівництвом, з правильним навчанням, використовуючи відповідне обладнання, беручи до уваги всі запобіжні заходи, та дотримуючись набору міжнародних норм безпеки та екології - може бути надзвичайно безпечна, приємна і захоплююча спортивна пригода.

Популярність спорту, ймовірно, пояснюється тим, що майже кожен, включаючи не плавців і тих, хто не має досвіду, може йти на рафтинг. Все, що потрібно, - це 15 хвилин інструкцій, і ви можете мати час для свого життя - кататися на хвилях, отримувати плескання і насолоджуватися миром і спокоєм річки.

рафтинг

Система класифікації для порогів

Спуски класифікуються в міжнародній шкалі від 1 до 6, поступово зростаючи у складності та небезпеці. Розмір і тип хвиль, небезпека, віддаленість, температура води та характер річки (безперервні пороги або спокійна ділянка між порогами), географічна місцевість (ділянка ущелини або плоска, відкрита місцевість, все йдуть на вирішення питання крутизни. Загальна ступінь річки залежить від найважчих на цій річці порогів.

1 клас: Швидка проточна вода з невеликими хвилями / брижами

2 клас: Легко

3 клас: Важко

4 клас: Дуже важко

Рівень 5: Екстремальний, повинна спускатись тільки досвідчена команда, небезпека для життя і кінцівок.

6 клас: Неможливо переборювати перешкоди, самогубство.

Базові та середні навички плавання потрібні для 1-3 класів, тоді як пристойний досвід рафтингу необхідно для 4-6 класів.

рафтинг пороги

Поради

Ви, швидше за все, будете мати кілька проблем, коли ви потрапите в річку вперше і це виправдано. Ось певні моменти, про які варто піклуватися, що допоможе вам мати безпечний і приємний рафтинг. Перш ніж планувати свою поїздку, запитайте у туроператора по рафтингу кілька запитань:

1. Як довго компанія провела рафтинг?

2. Поговоріть з людьми, які недавно рафтили з компанією.

3. Запитайте про їхніх керівників та їх досвід. Якщо ви можете поговорити з самими керівниками, тоді  зможете зрозуміти, чи вони добре навчені, поінформовані, можуть добре спілкуватися і чи є вони професіонали свого діла.

4. Рятувальні жилети: Згідно зі статистикою, вісімдесят відсотків нещасних випадків на рафтингу відбуваються або через відсутність рятувальних жилетів, або їх невідповідність.

5. Шоломи обов'язкові на всіх порогах, і рекомендується, щоб каски трималися протягом всієї поїздки. Шлем повинен бути належним чином пристебнутий - він повинен прилягати щільно.

6. Якщо можливо, погляньте на плоти і річкове обладнання. Вирвані рятувальні жилети, шоломи зі зламаними ременями і сильно полатані і протікаючі плоти не викликають довіри.

7. Чи кваліфіковане керівництво з базової першої допомоги та СЛР (серцево-легенева реанімація)?

8. Запитайте, чи має компанія на річці аптечку, допомогу на випадок надзвичайних ситуацій, і чи всі плоти мають мішки для викидання. Усі рафтинг-поїздки повинні містити добре обладнаний ремонтний комплект, що містить ремонтний матеріал, клей, наждачний папір або інструмент для обрізання та водонепроникна стрічка. Прозапас повинне бути принаймні одне запасне весло та запасний шибер. Всі плоти повинні мати лінію безпеки, яка проходить по всьому плоту, а також у носовій лінії, а також на кормовій лінії. Всі плоти повинні мати мішок для викидання.

9. Деякі з найгірших аварій сталися, коли на річці був лише один плот. Відповідно до правил, якщо ви знаходитесь на ділянці річки III ступеня, переконайтеся, що компанія, з якою ви збираєтеся, використовує мінімум два судна, тобто два плоти або пліт і каяк безпеки.

10. Перед початком рафтингу слід наполягати на брифінгу з безпеки. Керівник поїздки повинен дати ретельну інформацію про безпеку, що охоплює всі відповідні деталі цієї подорожі.

11. Переконайтеся, що поїздка завершиться принаймні за годину до темряви.

рафтинг

За чим стежити під час рафтингу

1. Завжди носити рятувальний жилет під час на річці. Рятувальний жилет повинен щільно прилягати. Завжди звіряйтесь з вашим гідом, перш ніж знятисвій рятувальний жилет навіть на спокійній ділянці.

2. Шоломи більше захищають вас від весел ваших захоплених рафтингом супутників, і дуже рідко як захист від скель на річці.

3. Навіть якщо ви йдете тільки дивитися на спуск, надягайте ваш рятувальний жилет і шолом. На річці дуже легко впасти. Навіть якщо ви падаєте, ваші засоби захисту захистять вас.

4. Не зав'язувати мотузку навколо зап'ястя, рук, ніг або шиї! Це може бути небезпечним у випадку перевертання або випадання.

5. Не кладіть ноги в лінію безпеки поза плотом під час греблі. Ви, ймовірно, постраждаєте, якщо ви потрапите в валун.

6. У випадку, якщо пліт збирається вдарити по валуну, не намагайтеся зупинити імпульс двома тоннами плоту своїм легким веслом, ногою або руками - ви, швидше за все, постраждаєте. Нехай пліт відскакує від скель - це набагато простіше (і дешевше теж!) Для ремонту плотів!

7. Зупиніть водні бої та інші розважальні заходи над порогами, і нехай ваш керівник зосередиться на своїй лінії над великими порогами. Переконайтеся, що ваші персональні засоби безпеки - рятувальні жилети та шоломи - щільно прилягають і що ваші ноги добре підкріплені під трубами або в ногах.

8. Якщо ви звалилися з плоту і змушені плисти, пам'ятайте наступне:

 • Не панікуйте - розслабтеся.

 • Як тільки ви впадете з плоту, ваш рятувальний жилет негайно приведе вас на поверхню.

 • Існує дев'яносто відсотків можливостей, що ви винирнете прямо біля плоту. Захопіть пліт. Пам'ятайте, що пліт - це ваш найбільший рятувальний жилет на річці.

 • Не намагайтеся плисти швидкими темпами, оскільки це може призвести до захоплення стопи в скелі або інших перешкод під водою.

 • Тримайтеся за весло. Ви будете безкорисні без вашого весла в плоту, і ваша команда, швидше за все, кине вас назад у річку, якщо ви повернетеся назад без вашого весла! Ви можете скористатися своїм веслом, щоб розширити свій доступ і отримати допомогу. Завжди дайте кінець ручки весла, щоб хтось намагався допомогти вам, або людині, якій ви намагаєтеся допомогти.

 • Слухайте свого гіда, навіть якщо це суперечить вашому інстинкту. Якщо ваш провідник вказує в будь-якому напрямку, пливіть в цьому напрямку. Ваші гіди завжди вказують на безпеку.

 • Слідкуйте за сумкою для викидання

 • Ваш гід, швидше за все, кине вам мотузку. Візьміть мотузку, що стирчить з сумки, а не саму сумку. Не обмотуйте мотузку навколо зап'ястя або шиї. Покладіть її через плече, обличчям до напрямку, у якому ви тягнетеся, оскільки це створює повітряну кишеню (це буде пояснено вам, перш ніж ви йдете на рафтинг під час брифінгу з безпеки), і тягніться назад у пліт.

 • Якщо хто-небудь з ваших товаришів-греберів звалився з плоту, витягніть їх назад у пліт за верхню частину їх рятувальних жилетів.

 • Посмішка. Найголовніша ваша мета на річці - насолоджуватись!

 • рафтинг 1 копия-min.jpg

Якщо вас вже зацікавила наша пропозиція, тоді телефонуйте та замовляйте! Ми та наші партнери організуємо вам захопливий спуск по річці Стрий, а все що вам потрібно - просто завітати та насолоджуватись! Ми обіцяємо, враження будуть незабутні!


Замовити послугу
Оформіть заявку на сайті, ми зв'яжемося з вами найближчим часом і відповімо на всі питання, що цікавлять.