День Святого Миколая 2020

День Святого Миколая

День святого Миколая має релігійне коріння і традиції святкування, вироблені в народі століттями. Православні вшановують святого Миколая, відомого багатьма чудесами, 19 грудня. Його називають наслідувачем святого життя Христа і носієм чесноти. Католики вшановують пам'ять св.Миколая щорічно 6 грудня як покровителя мандрівників і дітей.

Миколая високо шанують на Сході і Заході, його ім'я оточене масою народних сказань. Численні оповіді про зцілення, що виходять від ікон Миколая. Є легенди про заступництво моряків і мореплавання, захисту від пожежі, про будівництво храмів, про покарання провісників погоди, про допомогу молодятам, про дбайливе ставлення до дітей.

Різдвяні свята в Європі починаються саме з дня св.Миколая. У Х столітті в Кельнському соборі в день пам'яті Миколи учням церковно-парафіяльної школи стали роздавати солодощі, а пізніше в Німеччині в будинках почали вивішувати черевички або шкарпетки для того, щоб святий Миколай поклав туди дітям подарунки. Ці традиції швидко поширилися по всій Європі. Правда, подарунки отримують в цей день тільки слухняні діти, а неслухняних чекають різки. Але в очікуванні свята діти прагнуть не пустувати і без подарунків від св.Миколая не залишається ніхто.

Згідно з однією з легенд, в далекій давнині в місті Миру (на південному заході Малої Азії) жив юнак на ім'я Микола. Він був єдиним сином багатих батьків, але рано осиротів. Микола жив зануреним у світ науки, з будинку виходив рідко. Одного разу від старого слуги юнак довідався, що одна бідна дівчина, яка жила на околиці міста, не може вийти заміж, оскільки у неї немає приданого. "У мене є все, що я хочу. А десь поруч страждають люди", - подумав Микола. Він взяв зі скарбниці потрібну суму і під покровом ночі, накинувши темний плащ з капюшоном, щоб його ніхто не впізнав, пробрався до будинку дівчини і підкинув згорток з грошима їй у вікно. На ранок по місту пройшов слух, що приходив ангел небесний.

Ще багато добрих справ зробив Миколай для бідних городян, залишаючись непоміченим і приводячи в замішання все місто. Він непомітно приносив у їхні домівки іграшки та теплі речі для дітей, ліки для хворих. З тих пір щороку в грудні святий Миколай приходить на землю і приносить дітям подарунки.

Традиції свята

Головна традиція свята - подарунки для дітей. Слухняні діти отримують найчастіше шоколад, печиво або "миколайчики", а шкідливі - різочки.

Дорослі часто збираються за пишно накритими столами. Обов'язково на столах повинні бути пісні страви, адже йде Різдвяний піст. За давньою українською традицією, старші господарі села на свято збиралися, щоб зварити пшеничного пива. У деяких регіонах свято відзначали аж до трьох днів.

Крім того, в цей день прийнято просити благополуччя при вступі в шлюб. Раніше вірили, що Микола зводить долі людей і є покровителем шлюбу. Також 19 грудня традиційно проходить відкриття новорічних ялинок по всій Україні.

Прикмети в День святого Миколая

  • якщо зима до дня Миколая слід замете, дорозі не стояти;

  • сніг йде - до врожаю пшениці, дощ - до урожаю капусти і огірків;

  • якщо на Миколу випаде іній, в наступному році буде хороший урожай;

  • якщо в День святого Миколая стоїть холодна погода, то вся зима буде холодною, а якщо тепла - буде ясною і без сильних морозів;

  • який день на Миколу Зимового, такий буде і на Миколая Літнього, 22 травня;

  • скільки снігу на Миколу, стільки навесні і трави буде;

  • морозний і сонячний день - прикмета того, що буде неврожай в наступному році.

Святкуйте цей день з нами!

Ми завжди раді порадувати наших дорогих гостей, як і дорослих, так і дітей з цим чудовим святом дива та подарунків! Саме для Вас, наші любі гості, ми щорічно запрошуємо до себе святого Миколая, щоб він порадував Вас подаруночками та залишив і Вам, і нам незабутні спогади Вашого перебування з нами. Курортний комплекс Осоння завжди на поготові здійснення ваших мрій, тож з нетерпінням очікуємо Вас у гості!


Галерея