Катання на ковзанах

Катання на ковзанах

Зима тільки почалася, і погода вже повністю дозволяє нам насолодитися зимовими радощами, а особливо катанням на ковзанах. По-перше, це весело. Покататися на ковзанці взимку, тим часом випити чашечку чогось зігріваючого, подуріти з близькими - погодьтеся дуже піднімає настрій і прибирає нудьгу. Крім того, доведено що катання на ковзанах покращує метаболізм, чим омолоджує організм і підтримує красу вашого організму. Але не варто забувати, що каток не тільки піднімає рівень ендорфінів в організмі, але і сильно впливає на здоров'я вашого організму. Тепер докладніше про користь катання.

Користь катання на ковзанах

Катання на ковзанах, як і інші види спорту, збільшує фізичні навантаження, а це включає м'язи в активну роботу і вони отримують більше кисню. Регулярні заняття таким видом спорту тримає в тонусі мускулатуру, що знижує стомлюваність, піднімає життєвий настрій і фізичну і психологічну бадьорість. Також катання на ковзанах підвищує витривалість організму і збільшує працездатність людини в цілому.

Крім того, таке проведення часу для здорових людей може виступати профілактикою проблем суглобів, а для хворих артрозом ранніх стадій - поліпшення живлення міжсуглобного хряща. При такій хворобі, звичайно, стрибки і різкі повороти заборонені, але в цілому при спокійному катанні без падінь лікування ковзанами має місце.

Не варто забувати і про вестибулярний апарат. Так як лезо ковзанів нестійке, ми намагаємося не просто встояти, а й рухатися, повертатися, об'їжджати перешкоди. Завдяки цьому всьому, тренується вміння тримати рівновагу, рухи стають більш скоординованими, точними і гармонійними і на льоду, і в звичайному житті.

Для профілактики гіпертонії ковзани теж підходять ідеально. Вчені давно з'ясували, що при регулярному відвідуванні катка помітно збільшується витривалість серця. Для такої профілактики достатньо всього 20 - 30 хвилин катання кожен день. Відбувається це тому, що під час активного руху розкриваються дрібні периферичні судини, розташовані в руках і ногах. Кров заповнює їх, і завдяки цьому м'яко і природно знижується артеріальний тиск.

Для дівчат важливо буде дізнатися, що кататися на ковзанах означає спалювати калорії і відповідно худнути. Досліджено, що година катання на ковзанах спалює 350-400 калорій, крім того фізичні навантаження збагачують організм киснем і плюс активізують обмін речовин - і ви розумієте, що регулярні катання зроблять вашу фігуру більш підтягнутою.

Як правильно підібрати ковзани?

Кататися на ковзанах - справа непроста, особливо для новачків. Спочатку варто правильно підібрати собі ковзани і навчиться їх надягати.

Ковзани існують роликові (для катання влітку) і звичайно ж ковзани для катання на льоду. По конфігурації леза їх поділяють на бігові і прості.

Бігові ковзани мають дуже тонке і довге лезо і малий радіус овалу носка в порівнянні з простими. Вони призначені для бігу на різні дистанції. Їх конструкція дозволяє розвивати швидкість більшу у порівнянні з простими.

Прості ж ковзани ділять на ковзани для фігурного катання і хокейні. У цих двох різновидів присутній більший радіус овалу носка леза. При катанні ця обставина полегшує спортсмену виконання на льоду різних фігур, а також рух заднім ходом. У початковий період навчання прості ковзани для льоду прийдуться вам краще. В першу чергу, потрібно звернути увагу на комфорт,  правильну вагу черевика і вагу атрибута. Рекомендований розмір повинен бути наполовину більше повсякденного взуття. Щоб запобігти страхам і підготувати м'язи до навантажень, краще віддати перевагу туристичним з широким лезом (для дорослих) і двосмуговим ковзанам (для самих маленьких). Хокейні від фігурних відрізняються більшою жорсткістю, кращою фіксацією ноги і ударостійкістю.

Що одягти на ковзанку?

Що ж одягати на каток, щоб було одночасно і тепло, і комфортно? Для досягнення такої мети ідеально підійде вовняний костюм. У разі, якщо каток розміщений не в приміщенні, а на вулиці, ви можете бути під впливом вітру або опадів.

Щоб під час катання не замерзнути, досить поверх вовняного костюма надіти легкий пуховик, який не буде обмежувати ваші рухи і буде захищати від переохолодження. На голову слід надіти вовняну шапочку, а на ноги вовняні шкарпетки.

Навіть якщо використовувати катання на ковзанах для схуднення, немає необхідності одягатися надмірно тепло, щоб піт лив з вас градом. Не потрібно прагнути за одне тренування вирішити проблему із зайвою вагою. Процес зниження ваги повинен йти поступово.


Ну і нарешті, не забувайте, що кататися на ковзанах - заняття і дуже веселе, і корисне. Курорт "Осоння Карпати" пропонує вам величезний каток під відкритим небом площею 2100 метрів, дуже привабливі ціни на катання та теплі напої відразу біля ковзанки. Не відмовте собі в задоволенні чудово провести час з сім'єю і близькими і приїжджайте до нас. Веселих вам свят і гарного настрою.
Замовити послугу
Оформіть заявку на сайті, ми зв'яжемося з вами найближчим часом і відповімо на всі питання, що цікавлять.