Полювання і риболовля в Карпатах

Полювання і риболовля в Карпатах
Задати питання
Хочете дізнатися більше? Запитайте нас!

Всі ми знаємо, що по всій території Карпат розташовано безліч угідь, річок, озер, заповідників і лісів. З усієї України і навіть туристи з-за кордону приїжджають щоб добре відпочити, зайнятися полюванням або риболовлею, кому що до душі. Детальніше про кожне з цих "хобі" ми розповімо вам нижче.

Отже, полювання. Традиції полювання в Карпатах мають дуже давні традиції. Через природно-кліматичні і географічні умови краю тут з давен водиться безліч дичини та птиці: вовки, ведмеді, лисиці, зайці, куниці, качки, гуси, куріпки, видри і бобри. Колись саме за рахунок полювання виживали цілі села.

В першу чергу полювать в Карпатах потрібно з метою вберегти господарство від шкідників, поповнювати запаси харчування, сировини і є одним з основних заходів, що забезпечують контроль над чисельністю мисливської фауни. Тільки потім можна говорити про азарт, хобі та єднання з природою. Полювання приносить любителям величезне задоволення, розвиває витривалість і спостережливість.

Мисливський сезон зазвичай починається з серпня і закінчується в кінці грудня. Звичайно, бувають різні природні ситуації, такі як пожежі, лавини та інші, які впливають на період полювання, але все залежить від самих примх природи.

На різних тварин полювать можна в певний час. Наприклад, на парнокопитних тварин (кабанів, оленів, косуль) полювання дозволено з початку вересня по 26 грудня, але це тільки індивідуально. Якщо ж йти командно, або так звано "облавно" - тоді орієнтуйтеся на всього два місяці -листопад і грудень. А на оленів рекомендують полювати місяць-півтора - з середини вересня до кінця жовтня, коли у тварин настає період так званого «риковища».

Полювати на лисиць і вовків на Закарпатті дозволено тільки при наявності відповідного дозволу в супроводі єгерів- і то в період жовтень-лютий. Добути такого звіра в наш час все важче, тварини з кожним днем ​​стають все розумнішими і пристосованішими до людини.

Дуже популярним зимовим полюванням в грудні-січні можна зайнятися на зайця русака. Ці представники Карпатських лісів і полів зловити без гончих собак дуже важко, але це того варте. Але є і кілька способів полювання і без собак -полювання з підйому (коли зайців багато), троплення після випадання снігу і в засідках. З початку ж серпня в Карпатах дозволено полювання на пернатих, в їх число входять такі різновиди як качки, фазани, перепілки, кулики та інші.

Що стосується заборон, полювати заборонено на ведмедів та інших особин, внесених до Червоної книги України. Браконьєрство карається дуже великими штрафами, можливим позбавленням волі до трьох років та втрати ліцензії. Дуже не радимо вам випробовувати свою удачу, швидше за все вас зловлять, тому що за браконьєрством дуже стежать.

Які документи потрібно мати, щоб полювати легально: посвідчення мисливця, ліцензія, щорічна контрольна картка обліку добутої дичини і порушень правил полювання, відстрільна картка, дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю. При використанні мисливських собак потрібно надати паспорт і на них.

Кожен поважаючий себе мисливець ніколи не дозволить собі вбити потрапившу в біду або хвору тварину. Якщо у вас є совість, в таких випадках потрібно допомогти тварині, підгодувати і відпустити. Якщо ж полювання в лісах не для вас, пропонуємо вам інший вид "полювання" - рибалка!

Рибалка в Карпатах

"Пополювати" на рибу в Карпатах можна майже скрізь, послуги риболовлі надають навіть багато комплексів, такі як Осоння Карпати. В основному, в Закарпатті приїжджають на риболовлю на форель. Ця риба живе зазвичай на глибині від 5 до 25 метрів, іноді в спеку може наближатися до берега. Харчується планктоном, дрібними рибками або бентосом. У нерест, який проходить в період з лютого по квітень, а потім з травня по липень, рибалити заборонено, хіба що озеро приватне і заборона знята власником. Самка форелі відкладає приблизно 1500 личинок, які через місяць досягають 15 см. довжини. Дорослі особини більше ніж на 80 см. і вагою більше 1,5 кг.

Колись, в давні часи, на форель могли полювати тільки королі і князі, і то тільки за спеціальними указами, а у Венеції таку рибу подавали на бенкетах в якості почесної страви.

Ловити форель можна різними способами на різну наживку. Все це залежить від вашого оснащення і навичок, включаючи ловлю спінінгом, нахлистом, без поплавка, на суху мушку, різні імітації комах. Місць для риболовлі в Карпатах безліч, як і диких, так і приватних. Якщо ж ловля на диких місцях вас не вражає, в нашому комплексі вам нададуть оснащення для риболовлі, а наші кухарі в ресторані відразу ж приготують ваш улов. Всім добра і гарного настрою, удачі в полюванні і великого улову. Чекаємо вас на відпочинок.


Замовити послугу
Оформіть заявку на сайті, ми зв'яжемося з вами найближчим часом і відповімо на всі питання, що цікавлять.