Привітання з 8 березня від курорту Осоння

З 8 березня від Осоння

Ось уже на підході свято восьмого березня, тобто міжнародного жіночого дня. Напередодні свята чоловіки в чергах за квітами та подарунками, жінки в очікуванні свята. На сьогоднішній день офіційно святкують 8 березня тільки пострадянські країни і ще деякі окремі, такі як Китай, Північна Корея, Ангола, Камбоджа, Лаос, Македонія, Непал. Проте, мало хто знає історію виникнення свята як такого, як і мало хто цікавиться тим, що свято було започатковано в знак боротьби жінок за рівноправ'я з чоловіками. Отож, якщо ви все таки вирішили святкувати, то було б добре знати трохи історії виникнення міжнародного жіночого дня.

Історія виникнення

Для початку потрібно знати, що нам, як пострадянській країні, в часи СРСР було досить вигідне свято 8 березня, точніше не нам, а тогочасним можновладцям. На той час прирівняти жінок до чоловіків було вигідно владі тим, що жінок можна було відправити на військову службу або на важкі фізичні роботи, отож фемінізм був як ніколи доречний. На той час жінки активно вимагали право на участь в виборах, можливість займати керівні посади, зменшити робочий день, зарплатню рівну чоловікам. Але це все виникло набагато пізніше перших пікетів. Спочатку було так…

Ще в далекому 1857 році весною на пікет вийшли жінки в США. Представники американської текстильної індустрії (саме жінки) вийшли в Манхеттені на вулиці з метою добитись підвищення зарплатні, покращити умови праці та добитись рівноправ'я з чоловіками. Пікет, звісно, розігнали, жінки нічого не добились, але про подію почули всі. Повторилась подія аж через 50 років у 1908 році в лютому. Ситуація повторилась, жінок розігнали, але тенденція вже була запущена. З цього моменту страйки повторювались, жінки виходили на пікети все частіше та більшою кількістю учасниць.

У 1910 році, коли масовість подій досягла масштабу цілої Америки, феміністки дійшли до Копенгагена, де відбувалась Міжнародна Конференція жінок-соціалістів. Саме в Копенгагені в свої руки діло взяла Клара Цеткін.

Отож, Клара, після спілкування з феміністками, надала великого розголосу цій темі. На конференції, в якій брали участь близько ста представниць із 17 країн світу, вирішили обрати окремий день для привернення уваги світу до даної проблеми. І аж до 1914 року відзначали свято різні країни в різні дати, доки німкеня Єлена Грюнберг не запропонувала міжнародним жіночим днем саме 8 березня.

Початок святкування в Україні

Якщо ж говорити про Україну, то до 1965 року святкували жіночий день 23 лютого. Поміняли дату через події 1927 року. коли після 23 лютого міжнародний жіночий день переріс в жовтневу революцію, а потім і в жовтневий переворот. Тож, 1965 рік став офіційним міжнародним жіночим днем. Політики в цей день взяли собі за традицію звітувати перед людьми за виконані зміни в політиці для жінок, але згодом перестали. Скоріш за все, нові казки для жінок придумувати було вже нелегко.

Альтернативна історія

Існує також історія альтернативна і трохи цікавіша, але бездоказова. Згідно цій історії, 8 березня 1895 року на вулиці Чикаго вийшли… повії. Вимагали ці жінки древньої професії виплатити зарплату морякам в Чикаго, бо бідолахи не мали чим з ними розрахуватись. Потім, згідно цій історії, подібні дійства відбулись і в Нью-Йорку, а згодом і переросло це все в міжнародній жіночий день. Але, як ми вже сказали, доказів цьому немає, тож історія вважається всього-на-всього легендою.

Висновки

По історії в загальному розібрались. Підсумувавши, можна зрозуміти, що 8 березня - день боротьби жінок за свої права, за рівноправ'я з чоловіками, за гідну зарплату та можливість відстоювати свою думку та свій голос. Можливо в СРСР і споганили істинну ціль святкування, але це не означає, що не потрібно святкувати взагалі.

Боротьба жінок за власні права присутня в багатьох державах з різною внутрішньою ідеологією і політикою, що ми можемо бачити на прикладі сучасного суспільства. Сьогодні в цей день вже ніхто не влаштовує мітинги та протести, сьогодні жінки люб'язно дозволяють чоловікам догоджати їм подарунками, сніданком у ліжко та різними сюрпризами. Навряд чи жінки - борці за рівноправ'я уявляли собі цей день таким.

В загальному, святкувати міжнародний жіночий день 8 березня, чи ні вирішувати тільки вам. Ніхто не заставляє вас, чоловіки, догоджати жінкам саме в цей день, адже зробити приємне близьким можна будь-коли. А вже вирішувати, має саме цей день якесь значення для нас має кожен окремо. Якщо вам хочеться святкувати саме в цей день - святкуйте, нічого поганого в цьому не має. Головне, щоб кожен був щасливий, і якщо 8 березня робить вас щасливим - неодмінно використовуйте це.

Курорт “Осоння” вітає вас, дорогі жінки, з цим святом весни, святкуєте ви його чи ні. Будьте щасливі завжди, а не тільки в цей день, нехай ваші мрії збуваються а ваші близькі та рідні нехай приносять вам тільки радість. Ми запрошуємо вас святкувати з нами, в нашому величезному комплексі, у якому ви зможете відпочити і тілом, і душею. З святом вас, будьте щасливі.