У чому відмінність сауни від лазні?
Різниця в першу чергу в показниках температури і вологості. У фінській сауні панує сухий жар, а в лазні - вологий. У сауні температура повітря коливається від 70 до 130 градусів, а вологість підтримується на рівні 10-15%. Виділення поту відбувається через високу температуру повітря. У лазні ж вологість значно вище - від 40 до 70% при температурі повітря в 55-70 градусів. Чим вище вологість повітря, тим більше його теплопровідність, а значить, тіло прогрівається швидше. Вважається, що лазня надає м'якші умови, але при цьому сухий жар сауни багатьма переноситься легше. Відмінність також полягає в тому, що в традиційній лазні камені знаходяться всередині печі, а у фінській сауні камені лежать на печі, віддаючи все тепло.
Як відвідувати фінську сауну правильно?
Зазвичай на сеанс потрібно не менше двох годин. За дві години перед відвідуванням бажано не їсти. Перед парною потрібно прийняти душ і висушити шкіру рушником. Перший раз в парильні не слід перебувати більше 10 хвилин, наступний візит можна збільшити до 15 хвилин і т. д. Якщо у вас закрутилася голова або погіршилося самопочуття, потрібно негайно вийти з парної і прилягти в прохолодному місці. Після відвідин парної потрібно обов'язково знизити температуру тіла - облитися холодною водою або охолодитись в басейні чи водоймі. Фахівці не рекомендують обтиратися снігом або стрибати в воду, так як настільки різкий перепад температур може зашкодити здоров'ю, і дозволити собі такий стрес можуть тільки люди з міцним тілом. Посилити релаксаційний ефект допоможе, наприклад, джакузі або басейн з штучним гейзером, так як бульбашки повітря і потоки води м'яко масажують тіло. Після парної варто укутатись і спокійно посидіти, випити води або відвару трав. Деякі лазневі комплекси пропонують масаж, який особливо корисний для розігрітого тіла.
Кому корисна фінська сауна і чому?
Сауна з давніх-давен вважається способом оздоровлення. Справа в тому, що гарячий і сухе повітря викликає найбільш активне потовиділення, що є відмінним способом виведення шлаків з організму. Висока температура посилює кровообіг і обмін речовин. При цьому підвищується загальний тонус, поліпшується кровообіг і знімається втома. Сприятливо повітря парної впливає і на органи дихання, збільшуючи життєву ємність легень. Відвідування сауни допоможе при ревматизмі, подагрі, незаразних шкірних захворюваннях, алергії, порушеннях менструального циклу, запаленні органів малого таза і ожирінні. Хороша сауна і як профілактичний засіб від застуди, при безсонні і психологічній напрузі. Особливо повноцінним відпочинок є в сучасних комплексах саун, так як в них створюється особлива атмосфера, а також надаються додаткові можливості для відпочинку.
Кому не можна ходити в сауну?
Умови в сауні є екстремальними для організму, тому її відвідування не рекомендується людям з гіпертонією, пороком серця і іншими захворюваннями серцево-судинної системи середньої і високої тяжкості, з хворобами нирок. Не можна паритися із застудою і захворюваннями легень.
Графік та умови відвідування
- Басейн та тренажерний зал з 07:00 по 20:00 (вихід за 15 хв до закриття).
- Карпатська парна та фінська сауна години роботи - 14:00-20:00 у вихідні (сб, нд) - 10:00 - 20:00
Розрахунковий час в готелі 12:00. Всі послуги, які входять в вартість проживання (користування зоною – спа) дійсні при проживанні, а після розрахункового часу (12:00) є платними.